اخبار اقتصادی
اخبار بورس

روابط عمومی

۳۴۰ مطلب توسط «حسین تقی خانی» ثبت شده است

نقش روابط عمومی در فرهنگ سازی سلامت کشور

دستیابی به توسعه پایدار در هرجامعه ای با اتکای به مردمانی میسر می شود که از موهبت سلامت بعنوان یکی از شاخص های اساسی و حیاتی برای دوام و بقای اجتماع ابنای بشر برخوردار هستند.

 

 از سوی دیگر شادابی و سرزندگی رسوخ یافته در لایه های مختلف اجتماع انسان ، پشتوانه و موتور محرکه سیاست های تدوین شده در شمول مختلف جامعه قلمداد می شود. مایه رنجش و ملال خاطر است وقتی که می شنویم در هردقیقه 700 نفر بیمه شده بیمه سلامت به مراکز تشخیصی و درمانی کشور مراجعه می کنند.

 

یا هنگامی که می خوانیم میانگین هزینه درمانی این بیمه شدگان 14 هزار میلیارد ریال در ماه است. یا خبرهای مشابه دیگری از جمله "به طور متوسط هر بیمه شده در سال 5 مرتبه از دفترچه بیمه اش استفاده می کند "، "در هر دقیقه سازمان بیمه سلامت ایران بیش از 30 میلیون تومان هزینه درمان بیمه شدگان را پرداخت می کند " اینها تنها بخشی از اتفاقاتی است که هزینه های درمانی زیادی را بر مردم و سازمانهای بیمه گر تحمیل می کند. کاهش میانگین عمر در کشور ما نیز موضوعی بس حیاتی و مهم است که به حد کافی و وافی بدان پرداخته نمی شود.

ادامه مطلب...
۲۸ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

دلایل انتخاب بانک آینده از نگاه مردم

به گزارش ایران اکونومی در سال‌های اخیر بانک‌های متعددی در جذب مشتری موفق بوده‌اند و برخی نیز چندان موفقیتی نداشته‌اند. اینکه چه شاخصه‌هایی سبب موفقیت یک بانک می‌شود سوالی است که در این گزارش بررسی شده است.
دلایل انتخاب بانک آینده از نگاه مردم
ادامه مطلب...
۲۵ بهمن ۹۶ ، ۰۹:۱۵ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

روابط عمومی دانش زندگی است

همایش‌های روابط عمومی سال‌ها است که ، تنها به‌ مرور دستاوردهای گذشته این دانش بسنده کرده‌ و نکته جدیدی به این مهم اضافه نکرده‌اند. در این راستا اقدامی نو و اساسی به منظور ارایه آموزش‌های نوین و توانمندسازی مدیران، کارشناسان و کارگزاران این عرصه امری مهم و ضروری به نظر می‌رسد. دبیرخانه «کنفرانس ملی رویکردهای نوین روابط عمومی ایران» با استفاده از تجربیات اساتید مجرب علوم ارتباطات و رسانه استان اصفهان و کشور با مشارکت دستگاه‌ها و سازمان‌های شهر و استان و همکاری ۹ استان دیگر در کشور درصدد ارتقاء و آموزش کاربردی دست‌اندرکاران این حوزه برآمده تا با برگزاری کنفرانس ملی، رویکردهای جدیدی در این عرصه ارایه کند.

دکتر هادی زمانی که از متخصصین حوزه ارتباطات و رسانه، مدرس روابط عمومی و روزنامه نگاری در مراکز آموزش عالی کشور است، روابط عمومی را دانشی مغفول در طول تاریخ معرفی می‌کند و معتقد است: اگرچه از دیرباز این دانش در ایران وجود داشته است، اما باید رویکردهای نوین این دانش ارایه شود و دستاوردهای جدید آن به مدیران، کارگزاران و اصحاب رسانه ارایه شود. وی که فعالیت در این حوزه را با انتشار ۶ جلد کتاب دنبال کرده است، روابط عمومی را دانش سازانی مطلق نمی‌داند و می‌گوید: روابط عمومی یعنی بازتولید کننده آگاهی در جامعه که کار روزنامه نگار نیز این است.

ادامه مطلب...
۲۵ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۰۵ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

نگاهی به توسعه و نقش روابط عمومی و ارتباطات

تصویر کلی و عمومی که مردم از کلمه «توسعه» در ذهن خود دارند مترادف با «پیشرفت» است. عامه مردم هر گاه کلمه توسعه را می شنوند، در ذهن خود یک نمای آرمانی از رفاه عمومی، صنایع پرتوان و قدرت مثال زدنی اقتصادی را مجسم می کنند.


با این که تعریف های مختلفی از توسعه ارایه شده است، اما می توان گفت که توسعه به مفهوم امروزی از قرن 18 به بعد مطرح شود و در واقع عمدتاً نیازهای جامعه سرمایه داری را در نظر داشت. نیازهایی چون: فراهم کردن بازار گردش کالا، ایجاد ثروت و در واقع رونق بخشیدن به تولیدات انبوه بعدها به ویژه بعد از جنگ جهانی دوم نظریه پردازانی مثل «دانیل لرنر» سعی کردند با تئوریزه کردن روندی که در غرب به خصوص در امریکا طی شد، این الگو را به کشورهای جهان سوم دیکته کنند و ادعا کنند که الگوی توسعه غربی آمریکایی جهان شمول است و کشورهای جهان سوم باید از راهی تبعیت کنند که کشورهای غربی در دو سه قرن گذشته طی کرده اند تا بتوانند در یکی دو دهه راهشان را به سوی توسعه کوتاه کنند.

ادامه مطلب...
۲۴ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۱۴ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

باید بنای تاریخی کامل حفظ شود

«ثابت پاسال» را یکی از معدود نمونه‌های باقیمانده از خانه‌- باغ‌های ایرانی در منطقه آفریقا (جردن) تهران و حتی بزرگترین خانه‌ی تهران می‌نامند، خانه‌ای با وسعت ۱۲ هزار مترمربع که هر چند این روزها به نظر می‌رسد در بین مجتمع‌های مسکونی و تجاری گیر افتاده، اما به واسطه ی طرح‌هایی که مالکِ بنا قبل از ثبت ملی به میراث فرهنگی ارائه کرده و هنوز خبری از نتیجه بررسی‌های آن بیرون درز نکرده، احتمال بالا آمدن برجی هم‌قد و طراز دیگر ساختمان‌های اطراف آن دور از ذهن نیست.

به گزارش ایسنا، از چهار سال پیش تا امروز هراز گاهی نام بزرگترین خانه تهران سر زبان‌ها می‌افتد و با چندین اعتراض و هشدار از سوی دوستداران میراث فرهنگی و رسانه‌ها بار دیگر صداها خاموش می‌شوند تا سرانجام این بنای تاریخی ۳۱ خرداد امسال یعنی در هفته میراث فرهنگی در فهرست آثار ملی به ثبت می‌رسد، در همان زمان‌هاست که مهدی چمران، رئیس وقت شورای شهر تهران می‌گوید: «می‌خواستند در این عمارت مجتمع تجاری بسازند و بلندمرتبه‌سازی کنند، اما پیشنهاد دادیم در آنجا مرکز فرهنگی و مذهبی ساخته شود، یعنی مسجد بسازند. البته باید در این مکان، بخش تجاری هم فعال شود تا بتواند هزینه‌های خود را دربیاورد.»

ادامه مطلب...
۲۳ بهمن ۹۶ ، ۱۰:۳۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

آغاز ساخت 25 خانه بهداشت در مناطق زلزله‌زده

بانک آینده، پروژه ساخت 25 خانه بهداشت را با هدف کمک به تأمین آسایش‌خاطر هم‌وطنان عزیز زلزله‌زده استان کرمانشاه، آغاز کرد. در پی وقوع زلزله دلخراش در مناطق غربی کشور و آسیب دیدن ساختمان‌ها و مراکز خدماتی و بهداشتی در این حادثه، بانک آینده در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خویش و هم‌چنین با هدف حمایت و همراهی با هم‌وطنان آسیب‌دیده در این زلزله، ساخت و آماده‌سازی 25 خانه بهداشت در  بخشی از این مناطق را در دستور کار خود قرار داد.

در همین راستا، عملیات اجرای این پروژه از سوی بانک آینده و با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز تأیید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان کرمانشاه و هم‌زمان با آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق تعیین شده، آغاز خواهد شد. شایان ذکر است؛ بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بانک آینده، تلاش دارد، تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عملیات ساخت و تحویل خانه‌های بهداشت به هم‌میهنان گرامی استان کرمانشاه را با موفقیت و کیفیت مورد نظر، به‌انجام رساند.


۲۱ بهمن ۹۶ ، ۱۴:۴۴ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

روابط عمومی مخاطب‌محور

استاد میرسعیدقاضی در اولین همایش روابط عمومی‌های استان آذربایجان شرقی سخنانی پیرامون روابط عمومی مخاطب‌محور ایراد کردند که بخشی از آن برای آگاهی خوانندگان در پی می‌آید: اجازه بدهید بحثی که اخیراً در روابط عمومی در دنیا مطرح است برای دوستانی که جدیداً وارد رشته روابط عمومی می‌شوند بگویم. فکر نکنید روابط عمومی یک مبادی و پایه‌های ژنتیک می‌خواهد این چنین نیست روابط عمومی یک سری مهارت‌های ارتباطی است که باید فراگرفت.

منظور این است نگویید که من می‌خواستم ادبیات و یا رشته حقوق بخوانم نشد و به ناچار رشته روابط عمومی را انتخاب کردم. یا این که من اصلاً روابط عمومی‌چی نیستم. نه این چنین نیست. یک سری دانش‌های تئوری و یک سری تجارب عملی است که قابل فراگیری هستند. همه می‌توانند یک مدیر روابط عمومی خوب باشند. منتهی باید این دروس پایه را فراگرفت و مهارت‌های عملی‌اش را آموخت و تجربه‌هایش را کسب کرد تا یک مدیر روابط عمومی خوب شد. به همین دلیل هرکس می‌تواند. فکر نکنید که از بد حادثه وارد این رشته شدید. ما در دانشگاه علامه وقتی از دانشجویان می‌پرسیم که روابط عمومی انتخاب چندم شما بوده، عده‌ای می‌گویند انتخاب اول، بعضی‌ها می گویند انتخاب دوم ولی اکثراً می‌گویند انتخاب هفدهم. یعنی دانشجو بعد از انتخاب رشته‌های حقوق، روانشناسی، علوم سیاسی، اقتصاد، زبان انگلیسی و مدیریت، رشته روابط عمومی را به ناچار انتخاب کرده است.

ادامه مطلب...
۲۱ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۰۹ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

چالش های متخصصان روابط عمومی

برای مبتدیان، فضای رسانه جدید، تریبون های بیشتری را برای ارتباطات ایجاد کرده است. برای ارتباط گران، فرصت های فوق العاده ای برای مهار کردن این چندگانگی و فراوانی اطلاعات به مخاطبان هدف وجود دارد. روزنامه نگاران شهری و توسعه دهندگان محتوای رسانه راه های بیشتری برای انتشار پیام خود نسبت به گذشته خواهند داشت و رشد کانال های رسانه جدید تاثیر آن ها را بیشتر خواهند کرد و موجب افزایش خلاقیت شان خواهد شد. پویایی شناسی اعتماد- که احتمالا ضروری ترین جز در حرفه روابط عمومی می باشد- امروزه به طور اساسی تغییر کرده است. نسل جدید کامپیوتری انصاف بیشتری در خرد جمعی از جمعیت آنلاین، مانند آن چه در بلاگ های گروهی، و مباحثات آنلاین، پیدا می شود نسبت به اصوات ایزوله در رسانه سنتی، دارند.

کاربران در حال بلاگ کردن درباره تجربیات زندگی خودشان هستند- و این گاهی شامل تجربیات مربوط به محصولات و خدمات همراه می باشد. آن ها در حال شکل دادن اجتماعات انلاین هستند- و گاهی، این به معنی ایجاد اتفاقی گروه هایی با محصول مشترک از الگوهای خدماتی مصرفی می باشد. نسل آینده کاربران را می توان به عنوان افرادی قابل و کارآ در خلق محتوا، بازاریابی که به طور آنلاین قادر به اتصال با دیگر افراد و شرکت ها برای ایجاد اجتماعات ایجاد تاثیر دانست که صدای خود را به گوش خواهند رساند.

ادامه مطلب...
۱۸ بهمن ۹۶ ، ۰۷:۴۰ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

نقش روابط عمومی در فرآیند جهانی شدن

جامعه ما همواره قابل طرح و بررسی برای جامعه بین المللی بوده است و حال باید ببینیم که در فرایند جهانی شدن ما چه نقشی را می توانیم ایفا بکنیم. همان طور که در ادوار گذشته در فرازو فرودهای تاریخی، اجداد ما نقش های برجسته ای را داشته اند و نسل حاضر هم تأسی می کند بر اجداد خودش واین پیش تازی و پیشروی را همچنان خواهیم داشت .
روابط عمومی :

لذا اول باید ببینیم ورابط عمومی به چه معناست و بعد فرآیند جهانی شدن چه ضرورتی در پی خود دارد وقتی که این دو را مورد بررسی قرار دادیم به این نتیجه برسیم که حالا روابط عمومی ها ، دراین فرآیند چه نقش برجسته ای را می توانند ایفا بکنند. قسمت اول که در ارتباط با روابط عمومی است

زیره به کرمان بردن است. من خیلی زیاد درموردش صحبت نمی کنم .

روابط عمومی در واقع ، چشم وگوش سازمان استکه پیوند بین سازمان و محیط سازمانی را ایجاد می کند.

تجارت حاصل شده از تحقیقات متعدد نشان می دهد که سازمان هایی که روابط عمومی های مقتدر و در عین حال علمی را داشته اند معمولاً کمتر با شکست مواجه شده اند و موفقیت های عمده این سازمان هامدیون ومرهون همین بوده است و بر همین اساس، عمدتاً می شود گفت که مسوولین روابط عمومی از پخته ترین،کارآمدترین و توانمندترین افراد سازمان بوده اند. با توجه به این که علاوه بر مهارت های فنی و ادراکی بالایی که داشته اند و دارند دارای مهارت و ارتباطی خیلی بالاهستند چرا؟

ادامه مطلب...
۱۷ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۰۵ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی

موسسه اعتباری نور و بانک آینده موفق‌ترین‌ها هستند

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به تازگی و بر اساس داده‌های آماری بانک مرکزی گزارشی منتشر نموده است که در بخش‌هایی از آن اطلاعات آماری قابل توجهی ذکر شده است. براساس این گزارش، طرح ادغام موسسات مالی و اعتباری در کل موفقیت آمیز بوده است. براساس این گزارش با حذف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، برخی از موسسات ادغام شده که از ابتدا دارای بسترهای صحیح بانکی و مالی بوده‌اند با توجه به زیرساخت‌های اصولی و همچنین پشتوانه مالی قوی نه تنها از ادغام موسسات و مقررات و سخت‌گیری‌های بانک مرکزی متضرر نشده‌اند، بلکه منتفع نیز شده‌اند. در فضای پس از ساماندهی موسسات غیرمجاز، بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شاهد رشد موسسات مالی و اعتباری و بانک‌های قانونی و ادغام شده هستیم ، به نحوی که مجموع سپرده‌های بانک و موسسات اعتباری ادغام شده از زمان صدور مجوز تا پایان سال 1395 از حدود 700 هزار میلیارد ریال 
به رقمی معادل 150/3 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است که در واقع افزایشی معادل 5/4 برابری در این حوزه رخ داده است. محمد بائو کارشناس بانکی این مسئله را به خاطر روحیه «سالم زیست» این موسسات و بانک‌ها می‌داند که به دلیل احساس تعهد در فضای قانونی و اصولی بازدهی بسیار بهتری دارند.
ادامه مطلب...
۱۶ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۲۴ موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین تقی خانی