به گزارش پرنا به نقل از فرصت امروز،بر اساس داده های گذشته امکان پیش بینی برخی از ترندهای بازار دیجیتال وجود دارد. چیزی که اکثر فعالان این حوزه به آن اطمینان دارند این است که تبلیغات آنلاین به این زودی ها اشباع نمی شود و همچنان به شدت در حال رشد و توسعه است. براساس آمار و ارقام مؤسسه استاتیسا Statisa، کل درآمد تبلیغات دیجیتال در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۲۲۷میلیارد دلار خواهد بود. این رقم در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۶۸میلیون دلار آمریکا بوده است.

طبق پیش بینی های انجام شده، میزان کل درآمد حاصل از تبلیغات آنلاین تا سال ۲۰۲۱ چیزی حدود ۳۳۲میلیارد دلار خواهد بود و این یعنی نزدیک به ۴۶درصد رشد در چهار سال آتی اما حوزه تبلیغات رسانه های اجتماعی در سال های آینده احتمالا رشد غیرمستقیم سریع تری نسبت به دیگر حوزه ها خواهد داشت و این خبر خوبی برای اینفلوئنسرها خواهد بود. بخش بزرگی از کیک تبلیغات آنلاین در سال های آتی بدون شک متعلق خواهد بود به تبلیغات صحیح در موتورهای جست وجو Search Advertising همچون گوگل که احتمالا سهمی در حدود ۴۰درصد از کل درآمد تبلیغات را در برخواهد داشت.

هرچند به نسبت رشد تبلیغات ویدئویی Video Advertising و بنری Banner Advertising در سال های آینده رشد محافظه کارانه ای خواهند داشت تبلیغات به شکل آگهی های ثابت Classified Advertisingعملا رشدی نخواهند داشت و باید با آن خداحافظی کرد.