مکان "برگزاری همایشها علاوه بر شهر، مستلزم انتخاب سالن همایشهای مناسب با امکانات و کیفیت خوب می باشد. بر اساس تجربه مشخص شده است که مدیریت و برنامه ریزی مناسب، حرف اول را در سازماندهی و برگزاری خوب یک کنفرانس دارد، ولی شرایط نامناسب سالن برگزاری را با هیچ نوع مدیریتی نمی توان پوشش داد و حتما باید قبل از برگزاری همایش، از شرایط و امکانات مناسب سالن برگزاری" اطمینان حاصل کرد. در اینجا برخی مراکز همایشی که دارای امکانات مناسب برای برگزاری آبرومندانه یک همایش است معرفی می شود:

مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما

مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما با برخورداری از امکانات مدرن و پیشرفته در یکی از بهترین نقاط شهر تهران و در مجاورت ساختمان مرکزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران)

مرکز همایشهای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، که به «سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی» نیز معروف است مرکز همایشی در شمال شهر تهران است.

مرکز همایشهای بین المللی هتل المپیک

سالنهای همایش و اتاقهای جلسات با امکانات و قابلیتهای استاندارد و ایده آل جهت برگزاری کلاسهای آموزشی و جلسات کارگروهی و سمینارهای بین امللی.

مرکز همایش های بین المللی برج میلاد

مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد تهران با امکانات منحصر بفرد و فضاهای اختصاصی با پانزده تالار مختلف با ظرفیتهای متنوع از بهترین مجموعه همایش در شهر تهران است.

مرکز همایش های بین المللی پ‍ژوهشگاه صنعت نفت

مرکز همایشهای پ‍ژوهشگاه صنعت نفت با سالنهای کنفرانس، سالنهای همایش و سالن پذیرایی امکان پذیرایی از مهمانان جهت ارائه خدمات نمایشگاهی،همایشها،سمینارها،کنفرانس ...

مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی

مدیریت همایشها و ساختمان سازمان مدیریت صنعتی فضاهای آموزشی خود را در ساختمان های آموزشی سازمان و مرکز مطالعات بهره وری و منابع انسانی در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

مرکز همایشهای بین المللی رایزن

مرکز همایشهای بین المللی رایزن در کوهپایه های شمالی تهران، با هوایی مطبوع و دیدی زیبا از شهر در زمینی به مساحت 60 هزار مترمربع احداث شده است.

سالن همایش مجموعه ورزشی انقلاب

سالن همایش اول واقع در طبقه زیرین با مساحتی حدود ۴۰۰ متر مربع با ظزفیت ۲۲۰ نفر قابل افزایش تا ۲۵۰ نفر دارای صندلی میهمانان ویژه می باشد.

مرکز بین‌المللی همایش‌های محمدبن زکریای رازی

مرکز بین‌المللی همایشهای محمدبن زکریای رازی با سابقه‌ای دوازده ساله و کاملترین فضای مناسب جهت برگزاری سمینارها و کنگره‌های پزشکی و غیرپزشکی.