استفاده از همه ابزارهای دیپلماتیک برای جلوگیری از تداوم کشتار کردهای سوریه توسط دولت ترکیه و تسریع در پرداخت حقوق و مزایا و دستمزد معلمان حق‌التدریس از جمله تذکرات کتبی امروز نمایندگان به مسئولان اجرایی است.

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) به شرح زیر قرائت کرد:

سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند به وزیر اقتصاد و دارایی و به وزیر جهاد کشاورزی: فروش کشت و صنعت کارون و شوشتر قبل از ارائه نتیجه تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی تخلف است.

نادر قاضی‌پور، امیرآبادی، فرهاد تجری، علیرضا محجوب و محمدحسین فرهنگی به وزیر امور خارجه در خصوص اقدام جهت حل مشکل تردد تانکرهای ایرانی به داخل عراق.

محمد حسین فرهنگی، نادر قاضی‌پور و احمد امیرآبادی به رئیس جمهور، وزرای اقتصاد و دارایی و آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت حقوق و مزایا و دستمزد معلمان حق‌التدریس.

ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر به وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی: چرا سازمان فنی و حرفه‌ای به وظایف خود در زمینه آموزش نیروهای کار ماهر و ارتقای مهارت فنی نیرو به خوبی و جدیت عمل نمی‌کند؟

محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان به وزیر راه و شهرسازی: بهره‌برداری از قطعات تکمیل شده جاده جوکار به تویسرکان و همچنین جاده تویسرکان به کنگاور.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام به وزیر راه و شهرسازی: وضعیت ماشین‌آلات راهداری شهرستان ‌های تربت جام، باخرز و بخش محروم صالح آباد نامطلوب است.

علی اکبری نماینده مردم شیراز به وزیر علوم: عزل و نصب در دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌های آزاد شیراز، اعتراض تشکل‌های دانشجویی نگرانی از امنیتی شدن دانشگاه‌ها که نشان دهنده کم رنگ بودن نقش وزیر در تصمیم‌گیری‌ها است.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر خارجه: استفاده از همه ابزارهای دیپلماتیک برای جلوگیری از تداوم کشتار کردهای سوریه توسط دولت ترکیه

نادر قاضی‌پور، علیرضا محجوب، محمدحسین فرهنگی، اکبر رنجبرزاده و احمد امیرآبادی به وزیر خارجه: تحرک مناسب دیپلمات‌ها و پاسخ قاطع به نمایندگان کشور آذربایجان.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: چرا به اینترنت و زیرساخت های مخابرات در روستاها رسیدگی نمی شود؟ به وزیر جهاد کشاورزی: علت عدم صادرات سیب کشاورزان که موجب کاهش قیمت و ضرر و زیان فراوان به کشاورزان شده چیست؟ و به رئیس جمهور: دلیل بی توجهی به وضعیت روبه گسترش آنفلوانزی مرغی چیست؟

علی اکبری نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت معوقات نیروهای رسمی، مراقبین امتحانات، حق الزحمه پایان نامه ها و پژوهش و اضافه تدریس در سال ۹۶.

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به رئیس جمهور: چرا به حضور ۷۰ هزار کودک خیابانی رسیدگی نمی شود؟

علیرضا سلیمی نماینده محلات و ابراهیم رضایی نماینده خمین به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مدیریت مسائل غیرقابل دفاع در جشنواره تئاتر و موسیقی فجر.

همایون یوسفی نماینده اهواز به وزیر نیرو: واگذاری نیروگاه رامین اهواز به بخش خصوصی.

شهاب نادری نماینده اورامانات به رئیس جمهور: حل مشکل مکتب گلیم و گبه در استان کرمانشاه عزم ملی می خواهد هرچند دستگاه قضائی و استاندار پیگیری هستند که جای تشکر دارد، به وزیر نیرو: توضیح درباره نبود مدیریت بحران آب.

محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم تدریس زبان کردی مطابق اصل ۱۵ قانون اساسی چیست؟