رئیس شورای ملی مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته تولید مبلمان اداری در کشور را هم ردیف تولیدات صنعتی در کشورهای توسعه دانست. نمایشگاه بین‌المللی مبلمان اداری از ۲۱ لغایت ۲۴ دی به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است. این رویداد امسال با شعار «نمایشگاه سکوی صادراتی» آغاز به کار کرده و صادرات مهمترین اولویت برپایی آن عنوان شده است.

علی انصاری در حاشیه افتتاحیه این رویداد به خبرنگار گسترش گفت: ین نمایشگاه  امسال مهمترین نمایشگاه صنعت مبلمان ایران به شمار می رود  به طوری که  در این نمایشگاه اکثر برندهای مطرح و صادراتی حوزه مبلمان اداری  حضور پر رنگی دارند. در این نمایشگاه علاوه بر تولید کنندگان داخلی نمایندگانی از کشور های چین – کره – ایتالیا – تایوان حضور پر رنگ خواهند داشت و در فضایی به وسعت ۹ هزار متر مربع آخرین توانمندهای خود را در معرض دید عموم قرار داده و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مهندس انصاری همچنین اظهار داشت: امروز کشور ما دستاوردهای بسیاری در حوزه مبلمان اداری داشته است. در واقع باید بگویم که نیاز به هیچ گونه وارداتی در این زمینه وجود ندارد و صد در صد خودکفا هستیم. در زمینه مبلمان خانگی هنوز هم درصد کمی واردات اتفاق می افتد که البته چندان جدی نیست اما در حوزه مبلمان اداری این موضوع به خوبی بومی سازی شده است. در حال حاضر همسایه های و همچنین کشورهای حوزه cis مشتری محصولات ما هستند ام انجه اهمیت دارد این است که بتوانیم روی مسائل کیفی به شکل تخصصی تری کار کنیم تا بتوانیم به کشورهای توسعه یافته نیز صادرات داشته باشیم. دولت در این زمینه باید بسترهای فعالیت بین‌المللی و مناسبات سیاسی را بیش از گذشته تقویت کند.

وی همچنین با اشاره به تغییر مثبت سلیقه مدرم در زمینه تهیه مبلمان اداری و داخلی افزود: نکته مهم این است که مردم هم رویکردشان تهیه مبلمان داخلی است. در این رابطه ما فناوری های به روز و با کیفیتی را در اختیار گرفتیم و دانش فنی آن در کشور تدریس می‌شود. شاید بد نباشد که بدانید در یک سال اخیر ما از ۱۰۰ طرح برتر در مبلمان اداری و خانگی رونمایی کردیم که همگی آنها همردیف با مهمترین طرح های بین المللی قابل ارزیابی هستند. بنابراین هیچ غرفه داری در این نمایشگاه واردکننده نیست. بلکه همه تولید کننده و صادرکننده هستند.

مهندس علی انصاری در پایان گفت: آنچه فکر می‌کنم در آینده باید مورد توجه ما باشد، تلفیق فرهنگ ایرانی و اسلامی با علم روز جهان در طراحی مبلمان خانگی و اداری است.